piątek, 19 kwietnia

Poznań Esperal

Esperal to lek stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Wiele osób ma naklejone etykiety alkoholowe, a prawie każdy zna przynajmniej jedną osobę, która zdecydowała się na założenie szwów. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że około 12% dorosłych spożywa codziennie nadmiernie napoje alkoholowe.

Niektórzy z nich próbują pożegnać się z uzależnieniem od narkotyków, mając nadzieję, że Esperal może im pomóc. czym on jest? Jak to działa? Jak i gdzie umieszczane są etykiety alkoholi? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w następnym artykule.

Etykieta alkoholu esperal

Esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ był  i został przerwany w 2009 roku. Po pewnym czasie powrócił na rynek farmaceutyczny i jest teraz łatwo dostępny. Dziś nie nazywa się Esperal, ale WZF Disulfiram. W praktyce jest to jednak ten sam produkt, zawierający tę samą substancję czynną, disulfiram. Tak więc, mimo że oficjalna nazwa esperal zniknęła z rynku farmaceutycznego, nadal jest to powszechne słowo używane do opisu tabletek disulfiramu z alkoholem, nie tylko przez osoby uzależnione, ale także przez lekarzy.

Esperal – co to jest?

Esperal jest substancją odpowiedzialną za blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który aktywnie uczestniczy w rozkładzie alkoholu w wątrobie człowieka. To właśnie z powodu tej blokady w naszym ciele gromadzi się aldehyd octowy, który zwykle przekształca się w nieszkodliwą formę, która nie powoduje nieprzyjemnych dolegliwości. Dlatego działanie aldehydów jest podobne do wzrostu choroby spowodowanej nadmiernym alkoholizmem, czyli po prostu kacem.

Pierwsze skutki akumulacji aldehydu octowego w organizmie pojawiają się po 10 minutach od wypicia alkoholu. oni będą:

  • zwiększony niepokój, w tym strach przed śmiercią,
  • tachykardia, czyli szybkie bicie serca,
  • wzrasta ciśnienie krwi,
  • zaczerwienienie na twarzy,
  • nadmierne pocenie,
  • duszność,
  • zawroty głowy i bóle głowy,
  • wymioty i nudności.

Istnieje wiele doniesień o drgawkach, a nawet zawałach serca. Choroby te mogą trwać do 10 godzin.

Jak i gdzie umieszczane są etykiety alkoholi?

Tabletki zawierające Esperal są zszywane przez chirurga, który musi przeciąć powierzchnię skóry i umieścić pod nią przepisany lek. Patki esperal są zwykle umieszczane na biodrze lub pod łopatką. Umieszczone w ten sposób środki są powoli uwalniane do krwiobiegu i mogą krążyć w krwiobiegu nawet przez kilka miesięcy. Producent gwarantuje, że lek będzie działał przez osiem miesięcy, a pacjenci i lekarze uważają, że będzie działać znacznie dłużej, nawet do 12 miesięcy.

Zabieg wszczepienia implantu nasączonego alkoholem można wykonać po co najmniej 12 godzinach abstynencji, ale najlepiej dzień po wypiciu alkoholu. Cały zabieg kończy się w ciągu pół godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jeśli Esperal nie reaguje z alkoholem, nie ma skutków ubocznych ani skutków farmakologicznych.

Esperal – jak to działa?

Esperal zdecydowanie nie leczy uzależnienia od alkoholu. Wszczepiaj chusteczki alkoholowe w Poznaniu tylko po to, by odstraszyć od picia. Jednak walka z uzależnieniem nie będzie skuteczna, jeśli osoby uzależnione nie zadbają o swoją trzeźwość bez stresu.

Poznań Esperal postuluje, aby podstawą działania terapeutycznego Esperalu była idea terapii awersyjnej. Zgodnie z tą teorią uzależniony, który jest pod wpływem disulfiramu, po wypiciu będzie się czuł tak źle, że myśl o kontynuowaniu picia wywoła taką niechęć, że zniechęca do zdobycia butelki w przyszłości. Zatem odwrotny mechanizm powinien działać w skłanianiu ludzi do picia alkoholu lub używania jakichkolwiek innych środków odurzających. Tak więc po wypiciu lub zażyciu następuje szybka satysfakcja w postaci przyjemnego odczucia relaksu i odurzenia. Nieprzyjemne efekty są zwykle opóźnione w czasie. W takim przypadku objawy będą związane ze spożywaniem alkoholu i pojawią się kilka minut później.

Wbrew przypuszczeniom zwolenników i twórców etykiet alkoholowych, niechęć do alkoholu będzie rzadkim zjawiskiem po wszczepieniu Esperalu. Pacjenci doskonale zdają sobie sprawę, że negatywne skutki nie są spowodowane przez alkohol, ale przez samą etykietę. W rezultacie niektórzy ludzie podejmują impulsywne decyzje w sposób przyjazny dla osób uzależnionych, nie tylko wstawiając tag esperal, ale i usuwając go.

Często kilka dni po założeniu udają się do gabinetu chirurga, aby usunąć wkładkę. Ta karuzela: zszyj i usuń Esperal, nawet kilka razy w roku. Również uzależnienie od środków odurzających niekoniecznie wiąże się z przyjemnością ich zażywania. Więc nawet jeśli dana osoba ma jakąś awersję do alkoholu z powodu wpływu Esperala, nadal może docenić stan upicia.

Odoklinika esperal Poznań
Lęborska 47
60-431 Poznań
515008059
www.odoklinika.pl