piątek, 14 czerwca

Pedicure w Warszawie

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że jedynym lekarstwem są pedicure. Jest jednak więcej. Na przykład możemy odróżnić pedicure kosmetyczny od pedicure podologicznego. Bardzo ważna jest umiejętność odróżnienia pedicure wykonywanego przez kosmetyczkę od pedicure w Warszawie wykonywanego przez podiatrę, co za różnica?

Pedicure kosmetyczny

Pedicure kosmetyczny, jak sama nazwa wskazuje, powinien obejmować pielęgnację paznokci i skóry stóp. Stopy powinny wyglądać dobrze, całkowicie zrelaksowane, a paznokcie ładnie pomalowane. Pedicure kosmetyczny powinien polegać wyłącznie na kąpieli z odpowiednimi olejkami aromatycznymi lub w miarę możliwości solami do kąpieli stóp – bardzo relaksującym hydromasażu. Kolejnym krokiem jest wykonanie bardzo delikatnego peelingu naskórka w formie peelingu. Paznokcie należy również przygotować w taki sposób, aby nie było problemu z nałożeniem na nie lakieru. Kosmetyczka może również dodać masaż stóp przed lakierowaniem, aby pobudzić krążenie krwi, co jest bardzo ważne dla stóp i może bardzo dobrze zrelaksować nasze stopy i łydki, a także ma pozytywny wpływ na odbicie naszych stóp. Jednak bez masażu stóp zabieg należy zakończyć nałożeniem bardzo dobrego kremu lub balsamu do ciała oraz, na życzenie klientki, pomalowaniem paznokci.

Pedicure

Jak wygląda pedicure podologiczny w Warszawie? Jest zdecydowanie wykonywany przez podiatrę. Zawsze poprzedzony jest bardzo szczegółowy wywiad i ekspertyza stóp. Podczas wizyty podiatra zawsze otwiera dla swoich pacjentów kartę pacjenta. Przyjrzał się dokładnie stopom i podudziom i postawił diagnozę na podstawie wszelkich zauważonych zmian. W razie potrzeby pacjent zostaje skierowany do specjalisty, który pomoże rozwiązać problem. Z drugiej strony, po zapisaniu wszystkich informacji na karcie, sam wytłumaczy pacjentowi, w jaki sposób będzie przeprowadzone leczenie. Uzgadniany jest cały plan opieki, a następnie rozpoczyna się kluczowe leczenie.

Zabiegi pedicure podologiczne bardzo różnią się od zabiegów kosmetycznych. Zmiany zachodzące na stopach są najpierw identyfikowane i różnicowane przez doświadczonego podologa, a następnie starannie usuwane. Wszystko jest naprawdę bezbolesne. Do wykonania tego procesu wykorzystywane są specjalne narzędzia. Po zabiegu podiatra dobierze wszystkie odpowiednie preparaty, które były stosowane w opiece domowej.

Co prawda, ale w gabinecie podologicznym pacjenci mogą czuć się całkowicie bezpiecznie. W razie potrzeby podiatra umieści opatrunek na dotkniętym obszarze wraz z odpowiednimi preparatami do leczenia podtrzymującego. Odwiedzając podiatrę musimy zdać sobie sprawę, że podiatrzy współpracują również z lekarzami różnych specjalności. Mowa o ortopedach, dermatologach, chirurgach i diabetologach. Ścisła współpraca z tymi lekarzami gwarantuje naszą fachową opiekę.

Zanim pójdziemy do podiatry

Zanim pójdziemy do konkretnego podiatry, musimy dokonać wyboru. W naszym kraju jest coraz więcej klinik podologicznych i sal operacyjnych. Nie szukamy więc początkujących, ale naprawdę dobrych podologów. W dużych miastach, takich jak Warszawa, nigdy nie mielibyśmy problemu. Jednak przed zapisaniem się na naszą pierwszą wizytę powinniśmy dokładnie sprawdzić u podiatry. Nie chodźmy na ślepo do takich miejsc.

Pedicure w Warszawie
Pedicure w Warszawie

Dziś opinie, które możemy przeczytać w sieci, są bardzo ważnym wyznacznikiem. Gdy widzimy, że aktywnie się kształtują, a pacjenci są zadowoleni z obsługi danej kliniki, możemy być pewni, że usługa zostanie wykonana naprawdę profesjonalnie i nie musimy się o nic martwić. Możemy wtedy zaufać danemu ekspertowi i powierzyć naszą problematyczną stopę. Mogą nam przeszkadzać.

Ale nie ryzykuj, gdy widzimy nieporozumienia. Nikt nie chce być niezadowolonym pacjentem, prawda? Absolutnie. Możesz porównać najczęściej oferowane wyceny online, ale nie powinniśmy wybierać podiatry, który oferuje najniższą cenę. To takie nieodpowiedzialne. Lepiej zapłacić trochę więcej i upewnić się, że wszystkie zabiegi przebiegają idealnie, nie można być wybrednym w niczym.

Kiedy mamy skłonność do problemów ze stopami, powinniśmy regularnie odwiedzać podiatrę. Dzięki temu nasze stopy zawsze będą w idealnym stanie, a co najważniejsze, nasze stopy będą zdrowe. Na koniec chcielibyśmy również wspomnieć, że z usług podologów korzystają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Podiatrów traktujemy bardziej jak lekarzy niż kosmetyczki. To ważne rozróżnienie, które należy zachować.