sobota, 13 lipca

Programowanie kart RFID

Dziś na każdym kroku spotykamy się z rozwiązaniami technologicznymi, które ułatwiają nam życie i zapewniają bezpieczeństwo, a jednym z nich jest programowanie kart RFID. Karty te są często używane na dużą skalę w firmach, biurowcach, a nawet szkołach publicznych. Karta jest zaprogramowana i w przeciwieństwie do kart magnetycznych nie wymaga od czasu do czasu namagnesowania.

Karta programowania umożliwia odblokowanie zamka magnetycznego lub fizycznego na drzwiach i wejście do pokoju. Rozwiązanie to jest znacznie wygodniejsze niż klasyczny klucz, pozwalając na monitorowanie ruchu w budynku i dostęp do większej liczby pomieszczeń za pomocą jednego „klucza”.

Karta RFID ma rozmiar identyfikatora lub karty debetowej i bez problemu mieści się w portfelu, dzięki czemu możemy ją wygodnie przechowywać nawet poza pracą. Sama karta posiada mikroprocesor, który dzięki odpowiednim sygnałom przekazuje informację do zamka po umieszczeniu jej na odpowiednim czytniku. Głównym problemem z systemami kart RFID jest w dużej mierze problem samego zamka, który jest pilniejszy ze względu na częste użytkowanie. Same karty są bardzo trwałe, dzięki czemu można ich używać wielokrotnie.

Zaprogramuj kartę RFID

Do zaprogramowania karty RFID wykorzystywany jest specjalny system, który koduje informacje o osobie korzystającej z chipa. Obsługa programatorów RFID jest bardzo prosta, dlatego często są wykorzystywane przez pracowników w biurowcach, gdzie w terenie programuje się tagi w postaci kart RFID. Pojedynczą kartę można zaprogramować z wieloma tagami, co daje dostęp do wielu pomieszczeń. Dzięki takiemu systemowi dostęp pracownika do pokoju jest ściśle uzależniony od zaprogramowania jego identyfikatora.

Kosz karty RFID

Koszt kart RFID jest bardzo niski i może kosztować nawet 90 zł przy zakupie do 100 sztuk. Oczywiście im bardziej zaawansowany system bezpieczeństwa, tym karta będzie droższa, a design wpłynie również na cenę. Karty te działają z częstotliwością 125 kHz i zwykle znajdują się w odległości 7-10 cm od czytnika.

Polecamy uwadze:

Przed zakupem należy zwrócić uwagę, jakiego systemu dotyczą dane karty. Nie każdy terminal do programowania kart RFID obsługuje daną kartę i może zostać pomylony z

Dzięki wspomnianym kartom i samemu programatorowi będziemy w stanie zaprogramować wiele kart w mgnieniu oka. Programiści mogą zaprogramować dużą liczbę kart szeregowo, dzięki czemu są szeroko stosowane przez dużą liczbę konsumentów. Koszt programatora jest jednorazowy, zwykle około 600 zł za sztukę. Cena urządzenia może się różnić w przypadku innych rodzajów kart lub różnych rodzajów zabezpieczeń.

Gdzie używać kart RFID

Programowanie kart RFID
Programowanie kart RFID

Karty RFID są szeroko stosowane w firmach i innych biurach. Ze względu na swoją wszechstronność są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju firm, które muszą zabezpieczyć sam kompleks i określone pomieszczenia przed niepożądanymi włamaniami. Niski koszt samych kart sprawia, że ​​są one używane niemal powszechnie i gwarantują, że nie przepuszczą przez nie osób niepowołanych.

Główną zaletą elektronicznych systemów zamków i kart RFID jest to, że można je zainstalować niemal wszędzie i są niedrogie. Sama obsługa systemu nie jest skomplikowana, ale przy jego tworzeniu należy wziąć pod uwagę takie problemy jak brak prądu. Niejednokrotnie jedynym zabezpieczeniem tego typu zamka jest elektromagnes, który blokuje drzwi. W przypadku braku prądu to rozwiązanie nie jest odpowiednie, dlatego unika się go w przypadku drzwi wejściowych.

Karty pozwalają zaprogramować w nich różne tokeny, co oznacza dostęp do różnych pomieszczeń. Jeśli system na to pozwala, możemy wyświetlić listę wejść do danego pomieszczenia wraz z godziną i datą. Rozwiązanie odpowiednie dla banków i zakładów usług ogólnych.

Podsumowanie

Stosowanie systemów bezpieczeństwa opartych na wykorzystaniu kart RFID jest obecnie szeroko stosowane i sprawdza się w większości organizacji. System posiada wiele zalet, takich jak łatwy i szybki dostęp do dużej liczby pokoi dla wielu osób, niski koszt oraz możliwość szybkiej wymiany istniejących kluczy dostępu. System idealnie nadaje się do pomieszczeń wewnątrz budynków, jednak nie jest zalecany do drzwi wejściowych ze względu na jego częste wady. Obecnie jest to bardzo popularne rozwiązanie niskokosztowe, zwłaszcza przy dużej liczbie pracowników, o dużym potencjale.

Same karty są bardzo wygodne, mieszczą się w torebce bez rozmagnesowania, a nawet można ich używać pod ubraniem lub w torebce, jeśli są blisko góry. Ogólnie rzecz biorąc, system ten nie będzie miał lepszego odpowiednika przez wiele lat.