piątek, 14 czerwca

Jakie akcesoria gsm warto wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup nowoczesnych urządzeń gsm, takich jak smartfony. Wraz ze sprzedażą smartfonów rośnie popyt na różnego rodzaju dodatkowe akcesoria. Niektóre z dostępnych produktów mają zabezpieczyć sprzęt przed uszkodzeniami, inne poprawić jego wygląd, a jeszcze inne zwiększyć funkcjonalność.

Ochrona wyświetlacza

Najbardziej podatnym na uszkodzenia elementem każdego smartfona jest wyświetlacz. Zazwyczaj ulega on zarysowaniu lub pęknięciu wskutek upadku na twardą powierzchnię. Jednym z najprostszych i najczęściej stosowanych sposobów na zabezpieczenie wyświetlacza jest pokrycie go specjalną folią lub szkłem. Decydując się na wybór tego rodzaju produktu, należy zwrócić uwagę na jego jakość, a także wymiary dostosowane do posiadanego modelu smartfona. Niestety w sprzedaży dostępne są często tanie akcesoria gsm z Chin, które są niedokładnie spasowane i wykonane z materiałów słabej jakości. Osoby szukające produktów, które chronią ekran smartfona przed zarysowaniami, upadkami lub uderzeniami powinny zdecydować się na zakup szkła hartowanego. Zalecany jest zakup szkła hartowanego oznaczonego symbolem twardości H8 lub H9. Tego rodzaju materiał może zostać zarysowany jedynie ostrzem diamentowym.

Efektowne i praktyczne pokrowce i futerały

Dużą popularnością wśród klientów cieszą się również różnego rodzaju osłony na telefon. Tego rodzaju akcesoria gsm mają nie tylko zabezpieczyć sprzęt przed zniszczeniem, ale dodatkowo poprawić jego wygląd. Osoby starsze chętnie wybierają futerały. Są to sztywne pokrowce, które można przypiąć do paska od spodni. Futerały zazwyczaj wyposażone są w ruchomą klapkę, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie wyświetlacza. Tego rodzaju produkty najczęściej wytwarzane są ze skóry naturalnej bądź syntetycznej. Młodzież zdecydowanie  chętniej wybiera silikonowe etui na smartfon, które nakłada się na obudowę. W sklepach oferujących akcesoria gsm dostępnych jest wiele tego rodzaju produktów różniących się między sobą wzorami i kolorami. Niektóre ze sklepów dają nawet klientom możliwość samodzielnego zaprojektowania etui. Korzystanie z tego rozwiązania pozwala wyróżnić własny smartfon z otoczenia, a także wyrazić swą osobowość.

Uchwyty rowerowe i samochodowe

Uchwyty rowerowe i samochodowe to akcesoria gsm, które pozwalają na wygodne korzystanie ze smartfona podczas wyprawy rowerowej lub jazdy samochodem. Produkty przeznaczone dla właścicieli jednośladów najczęściej mocowane są do kierownicy za pomocą praktycznych i wygodnych zatrzasków. Uchwyty samochodowe zwykle montowane są do przedniej szyby przy użyciu przyssawki. Dobrej jakości sprzęt powinien być funkcjonalny i trwały. Najlepsze modele dają użytkownikowi możliwość regulacji kąta nachylenia i dostosowania go do własnych potrzeb. Warto wiedzieć, że w sklepach dostępne są zarówno uchwyty dedykowane do konkretnych modeli smartfonów, jak i urządzenia uniwersalne wyposażone w system regulacji wysokości oraz szerokości. Uchwyty rowerowe i samochodowe to praktyczny sprzęt, który znacząco ułatwia korzystanie nie tylko z telefonu, ale również aplikacji służących do nawigacji.

Głośniki i zestawy słuchawkowe

Wybierając akcesoria gsm, warto zwrócić uwagę także na głośniki i zestawy słuchawkowe. Jakość głośników wbudowanych w smartfony często pozostawia wiele do życzenia. To sprawia, że słuchanie ulubionej muzyki bezpośrednio z telefonu nie jest zbyt przyjemne. W celu rozwiązania tego problemu wystarczy zaopatrzyć się w dodatkowy zewnętrzny głośnik lub zestaw słuchawkowy. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się nowoczesne urządzenia bezprzewodowe, które łączą się ze smartfonem za pomocą technologii bluetooth. Wiele głośników bezprzewodowych oferowanych w sklepach z akcesoriami gsm wyróżnia się oryginalnym designem. W tym wypadku jednak warto zwracać większą uwagę na jakość dźwięku niż wygląd zewnętrzny. Jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe, przydają się podczas biegania, jazdy rowerem, czy też podróży środkami komunikacji miejskiej.

Karty pamięci i powerbanki

Nowoczesne smartfony wyposażone są zwykle w wydajne kamery i aparaty fotograficzne, które umożliwiają nagrywanie filmów i robienie zdjęć  w wysokiej rozdzielczości. Żeby nie zaśmiecać pamięci telefonu dodatkowymi plikami i nie spowalniać w ten sposób działania urządzenia, warto pomyśleć o zakupie dodatkowej karty pamięci, na której zapisywane będą filmy i fotografie. Zakup karty pamięci w sklepie z akcesoriami gsm nie nadwyręży zbyt mocno domowego budżetu. Tego rodzaju produkty można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Ich cena uzależniona będzie głównie od marki producenta oraz pojemności. Pomimo wielu zalet współczesne smartfony mają jedną ogromną wadę, a mianowicie duże zapotrzebowanie na energię. Akumulatory montowane w telefonach wytrzymują zazwyczaj kilkanaście godzin, a potem wymagają ładowania. Osoby, które często korzystają ze smartfonów, powinny zawsze mieć pod ręką powerbank, będący podręcznym magazynem energii. Bank energii umożliwia naładowanie urządzenia gsm i sprawdza się w sytuacji, gdy nie ma dostępu do sieci elektrycznej.