wtorek, 28 maja

Jaki jest koszt wykonania małego tatuażu?

Jaki jest koszt wykonania małego tatuażu? Możemy sobie powiedzieć śmiało, że moda na tatuaże wróciła. W dzisiejszych czasach nie są one już wyznacznikiem przeszłości spędzonej w więzieni. Obecnie pozwala nadać naszemu ciału wyróżniający się oraz indywidualny wygląd. Ile taka ozdoba będzie nas kosztowała? Sprawdźmy to.

Co nieco o samej cenie

Tak naprawdę kryteriów, od których jest zależna cena tatuaży, jest naprawdę sporo. Zaraz sobie o nich powiemy. W pierwszej kolejności jednak zaznaczmy, że tatuaż zostaje z nami na całe nasze życie. Jeśli nie jesteśmy jeszcze do końca gotowi na taki krok, to warto wspomnieć o alternatywach dla stałych tatuaży https://www.mwf.com.pl/jak-zaczac-robic-tatuaze/. Pierwsza alternatywa to tatuaże wykonywane z henny. Ich koszt waha się między 5 a 50 złotych. Druga alternatywą są tatuaże naklejane na ciało. Ich koszt to między 20 a 100 złotych. Jednak ich trwałość jest określana zaledwie na dwa tygodnie.

Koszt prawdziwego tatuażu rozpoczyna się od stu złotych. Mowa tutaj jednak od małych tatuażów. Dokładnie przedział to 100-300 złotych. Z kolei tatuaż średni to koszt do 600 złotych. Wykonując duży tatuaż zmieścimy się w kwocie 1000 złotych. Na sam koniec wspomnijmy o tatuażach, które obejmują większą powierzchnię ciała (jak na przykład łydka czy też przedramię). Jest to już kwota ponad tysiąca złotych i jest oczywiście ustalana w sposób indywidualny. Z reguły w cenie wykonania produktu znajduje się już projekt. Do kwoty tatuażu należy doliczyć także maść, która jest konieczna do zagojenia się tatuażu. Taka maść to koszt między 30 a 50 złotych.

Im wzór bardziej skomplikowany, tym tatuaż jest droższy

Sam poziom trudności wzoru, który zamierzamy uzyskać, przekłada się bezpośrednio na cenę tatuażu . Najtrudniejsze są na pewno realistyczne tatuaże, jak i także te, które wymagają od nas bardzo cienkiej oraz prostej linii. Znacznie mniej zapłacimy za narysowanie, chociażby wzoru kwiatowego. Na uwadze musimy mieć to, że czas pracy tatuażysty przekłada się to, ilu musi użyć igieł oraz jak sporego sumienia wymaga wykonanie elementów poszczególnych.

W cenę tatuażu należy także wliczyć talent oraz unikalność intelektualnej twórczości tatuatorów. Niezależnie od tego, czy profil tatuatora jest raczej bardziej rzemieślniczy czy też artystyczny, to każdy ma styl pracy dla siebie charakterystyczny, która potrafi dla klienta być wartością samą w sobie.

Amator jest tańszy od profesjonalisty

Jaki jest koszt wykonania małego tatuażu?
Jaki jest koszt wykonania małego tatuażu?

Musimy na uwadze mieć to, że przy tego rodzaju usłudze, najczęściej cena idzie stricte w parze z jakością. Tatuatorzy profesjonalni wezmą za usługę o wiele, wiele więcej niż osoby, które tatuaże wykonują poniekąd po znajomości. Z roku na rok tatuaże się stają coraz bardziej popularnie. W związku z tym na rynku jest bardzo wielu samozwańczych tatuatorów, którzy raczej tak nie powinni się nazywać. Są to osoby, które uczyły się sztuki tatuowania samodzielnie czy też wzorowały się na filmikach zamieszczonych w sieci.

Usługa u amatora nawet może być cztery razy tańsza. Jednak zastanówmy się dobrze, czy zamierzamy swoje ciało powierzyć osobie, która nie ma przeszkolenia odpowiedniego do wykonywania usług tego typu. Trzeba bezwzględnie pamiętać o tym, że wykonywanie tatuażu się wiąże z ingerencją w głąb skóry, a warunki niehigieniczne pracy tatuatora znacznie zwiększają ryzyko zakażenia. Gojenie się tatuażu źle wykonanego kosztować nas może nie sporo bólu oraz nerwów. Co więcej wymaga od nas pieniędzy, ponieważ skórę zniszczoną trzeba traktować niejednokrotnie lekami.

To, czy osoba wykształcona jest w kierunku tatuowania, przekłada się także na samą jakość wykonywania tatuażu. Osoby, które przeszły kursy odpowiednie mają doświadczenie w rysowania, a także mają dostęp do naprawdę dobrej jakości sprzętu oraz także igieł przeróżnej długości, na pewno wykonują lepiej tatuaż. Amatorzy zazwyczaj dysponują maszynką najtańszą kupioną w Internecie oraz mają jedynie kilka grubości podstawowych igieł, którymi nie można wykonać dobrze graficznie skomplikowanego tatuażu. Profesjonaliści z studia tatuażu Lucky Seven również się różnią tym od amatorów, że starają się za trendami nadążyć oraz dbają stale o swój artystyczny rozwój. Niestety tenże rozwój kosztuje sam tablet, który pozwala na stworzenie wzorów tatuażu świetnej jakości kosztuje mniej więcej 10 tysięcy złotych.

Tatuator, który chce się liczyć na rynku, zmuszony jest poniekąd poświęcać ogromną ilość energii oraz czasu na rozwijanie się pod względem artystycznym oraz technicznym. Tak naprawdę po pracy zakończonej w studiu, przychodzi czas zazwyczaj na przygotowywanie wzorów dla klientów na następne dni pracy, online konsultacje czy też w przerwach w ciągu dnia.

Na sam koniec dodajmy, że w większych miastach, ceny za usługi są o wiele wyższe niż w małych miastach. Związane jest to głównie z samymi kosztami, które ponieść muszą właściciele studia w dużym mieście, gdzie sam czynsz za wynajęcie lokalu może być większy kilkukrotnie niż koszt takiej samej powierzchni lokalowej w mniejszej mieścinie. Jedno jest pewne – na tatuażach nie powinniśmy oszczędzać. Będą przecież z nami do końca życia.