sobota, 13 lipca

Jak rozpoznać oryginalne bluzki Versace?

Kupowanie luksusowych ubrań to coraz powszechniejsze zjawisko. Osoby nieco bardziej zamożne lub po prostu takie, które zaoszczędziły gotówkę, często decydują się na droższe ubrania, aby wyróżnić się spośród pozostałych. W jaki sposób rozpoznać oryginalne ubrania od podrobionych? Na co zwracać uwagę podczas zakupu dóbr luksusowych? Czy firmy w jakikolwiek zabezpieczają się przed próbą podrabiania tekstyliów? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Jak rozpoznać oryginalne ubrania od podrobionych?

Nie da się ukryć, że podrabianie ubrań topowych marek to bardzo powszechne zjawisko w każdym kraju i niestety nadal intensywnie się rozwija. Ekskluzywna moda jest pożądana przez wiele osób- nie ma w tym niczego dziwnego, że chcemy wyróżniać się spośród pozostałych. Dlatego też prężnie działają fałszerze, którzy robią co mogą, aby podrobić dany produkt możliwie najdokładniej. Jednakże często amatorskie wykończenie razem z niską jakością materiałów powodują, że szybko zorientujemy się, że mamy do czynienia z tanią podróbką. Co jednak robić w przypadku, kiedy potwierdzenie kopii nie jest tak oczywiste? Jak rozpoznać oryginalną markę? Przede wszystkim powinniśmy rozpocząć od tego, aby dowiedzieć się, w jaki sposób dana firma zabezpiecza swoje produkty przed powielaniem ich. Dodatkowo nie obędzie się bez zdrowego rozsądku, który tracimy, gdy zauważymy ubrania o znacznie niższej cenie. Aby ułatwić identyfikację, najbardziej popularne marki zdecydowały się na zastosowanie specjalnej seryjnej numeracji. Dodatkowo widoczne są odpowiednie oznaczenia. Warto wspomnieć o tym, że regularnym zjawiskiem jest załączanie certyfikatu, na podstawie którego możemy wywnioskować, że dane ubrania są oryginalne. Niestety zdarzają się sytuacje, w których bluzki Versace bądź innej firmy są wykonane niemalże perfekcyjnie i wyglądają jak oryginał. W tym przypadku warto jednak zainteresować się tym, że niektóre domy mody nie wyprzedają swoich produktów na outletach, a dodatkowo ich projekty mogą zostać zakupione jedynie w luksusowych butikach. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że najtrudniejsze do rozpoznania przypadki możemy odesłać do producenta. Wówczas otrzymamy analizę eksperta na temat tego, z jakim ubraniem mamy do czynienia.

Dobra luksusowe- na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Markowa odzież jest bardzo częstym zjawiskiem w tych czasach. Możemy sobie na nią pozwolić, jeśli mamy nieco więcej pieniędzy. Jednak na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu dóbr luksusowych? Przede wszystkim musimy sobie uzmysłowić, że każda z marek ma swoje ściśle określone standardy. Pomimo wszystko warto regularnie dokonywać kontroli wyrobów i wziąć pod uwagę kilka aspektów, o których wspominamy w dalszej części artykułu. Naszą uwagę powinna przykuć marna jakość materiału. Często ma on dziwne właściwości, a nadruk uszkadza się już po pierwszym rozciągnięciu. Kolejnym często połykanym haczykiem jest podejrzanie niska. Któż nie skusiłby się na ubranie warte 1000 zł wydając jedynie 100 zł? Niestety tego typu promocje oryginalnych ubrań właściwie nie występują, dlatego też jeśli cena jest zbyt niska, wówczas powinniśmy zrezygnować z zakupu. Warto zwrócić uwagę na kolor użytego materiału, a także na podszewki. Okazuje się, że nawet minimalne różnice w odcieniach mogą oznaczać, że produkt jest jedynie tanią podróbką. Nie bez znaczenia jest sposób łączenia materiałów. Aby zmniejszyć koszt produkcji, firmy podrabiające korzystają z kleju zamiast z nitek. W sposób szczególny naszą uwagę powinny przykuć szwy, a właściwie ich kolor, jakość i rozmieszczenie. Najwyższej jakości ubrania mają perfekcyjne wykończenie, czego nie możemy powiedzieć o tanich podróbkach. Ważnym aspektem jest również wykonanie detali, m.in logo. Zarówno rodzaj, pochylenie, jak i rozmiar czcionki muszą być identyczne. Dobra luksusowe posiadają unikalny numer seryjny produktu, a także certyfikat autentyczności, który jest 100% potwierdzeniem. 

Coraz większe zabezpieczenia firm?

Pomimo tego, że zjawisko podrabiania ubrań wciąż się rozszerza, to domy mody robią wszystko co w ich mocy, aby odpowiednio się zabezpieczyć i utrudnić życie fałszerzom. W konsekwencji specjaliści korzystają z ukrytych hologramów, metek, a coraz popularniejsze są zupełnie nowe standardy pakowania. niektóre firmy zamieszczają hologramowe naklejki, na których znaleźć można numery seryjne w podszewkach. Coraz powszechniejsze są lniane linie, które są pokryte pszczelim woskiem- są używane do zszywania torebek i różnią się od tradycyjnych nici syntetycznych już na pierwszy rzut oka. Co godne uwagi- ostatnimi czasy wzrasta wykrywalność podróbek w trakcie zagranicznego transportu. Jak to możliwe? Otóż celnicy na lotniskach mają coraz większą wiedzę na temat tego, jakie mechanizmy obronne mają poszczególne marki. Mając odpowiednie informacje są oni w stanie znaleźć i wytypować podejrzany transport.