sobota, 13 lipca

Wielkie włoskie wakacje

Wielkie włoskie wakacje – polskie społeczeństwo jest coraz bogatsze: rządowe programy socjalne, niskie bezrobocie i dobra sytuacja ekonomiczna powodują, że przeciętne polskie gospodarstwo domowe ma więcej pieniędzy do wydania na życie codzienne, co zwiększa koszt dodatkowych atrakcji. Egzotyczne wyjazdy zagraniczne są więc dostępne dla coraz większej liczby rodzin, które do tej pory wypoczywają w Polsce. Coraz większą popularnością wśród Polaków cieszą się takie destynacje jak Grecja, Chorwacja, Turcja, Egipt czy Włochy.

Oczywiście głównymi atutami rodaków w te miejsca są przewidywalna pogoda, ciepła woda, atrakcyjne ceny i duża baza hotelowa. Obecnie bez problemu można znaleźć hotele czy apartamenty (Sardinia Apartments) we Włoszech w cenach zbliżonych lub niższych niż podobne obiekty nad polskim morzem.

W przeciwieństwie do rodzimego Bałtyku, Morze Śródziemne to gwarancja lepszej pogody i więcej atrakcji, a wakacje na Sardynii, Wenecji czy innym włoskim mieście tak szybko podbiły serca Polaków. Najbardziej atrakcyjnymi miejscami dla turystów są rajska Sardynia, romantyczna Wenecja i stolica Włoch. Oto kilka przydatnych informacji o tym, gdzie spędzić wakacje we Włoszech.

Co warto zobaczyć we Włoszech?

Po podjęciu decyzji o wakacjach we Włoszech trzeba jeszcze wybrać odpowiednie miejsce – pełne zabytków, a jednocześnie gwarantujące relaks.

Włochy ze względu na swoją wielkość, położenie i historię oferują turystom bardzo szeroki wachlarz możliwości spędzenia czasu.

  1. Na północy znajdziemy górskie miasteczka i kurorty, które przyciągają nie tylko fanatyków zimy, ale także tych, którzy lubią górskie wędrówki w cieplejszych miesiącach. Miejsca te pełne są pocztówkowych widoków, fantastycznych krajobrazów, a jednocześnie gwarantują spokój i relaks na łonie natury.
  2. Na samym kontynencie koniecznie trzeba odwiedzić stolicę Włoch. To miasto pełne historii i starożytnej architektury przyciąga co roku miliony turystów. To nie przypadek, że to jedno z najbardziej fascynujących miast w Europie.
  3. Co warto zobaczyć w Rzymie? Przede wszystkim symbol miasta, Koloseum – symbol starożytnych gier i bitew na arenie. Trzeba też zobaczyć zabytki Watykanu. The Christian Heart zaprasza do odwiedzenia Bazyliki św. Piotra pełnej pięknych fresków, obrazów i rzeźb.
  4. Dla fanów sportu piłkarskie derby miasta to prawdziwa gratka. Lazio Roma i AS Roma rywalizują na najwyższym poziomie we Włoszech od wielu lat. Spotkania te przyciągają dziesiątki tysięcy zapalonych fanów i tworzą ogromne widowisko.
  5. Wenecja to miasto odwiedzane przez ponad 30 milionów turystów rocznie. Znajduje się na bagnistej wyspie na Morzu Adriatyckim, utworzonej przez zespół mostów i kanałów. Słynie z nich Wenecja, są ikoną Wenecji.
  6. Wyjątkowa architektura miasta i niezwykła lokalizacja nadają mu romantycznego klimatu, stając się tym samym scenerią wielu produkcji filmowych. Ulubioną atrakcją turystów jest przejażdżka wenecką gondolą po kanałach miasta.
  7. Szukając rajskich plaż i lazurowych mórz, warto poszukać biura oferującego wycieczki po Sardynii. Druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym słynie z pięknych wąwozów, różnorodnej kuchni i imponującej twierdzy z drugiego tysiąclecia p.n.e.
  8. Niebiański wygląd sprawił, że wiele gwiazd filmowych, sportowych i bogatych biznesmenów chętnie kupiło jachty. Stolicą Sardynii jest Cagliari, piękne miasto, które łączy starożytną zabudowę z nowoczesnymi hotelami, wąskimi uliczkami i najpopularniejszymi kawiarniami. Wakacje na Sardynii są również dla miłośników kanionów i kanionów. Najpopularniejszym z nich jest Su Gorruppo.

Ceny włoskich wakacji

Wakacje na Sardynii, zwiedzanie Rzymu czy kąpiel w kanałach Wenecji mogą wydawać się kosztowną rozrywką. Tak naprawdę pod względem ceny wyjazd do Włoch można porównać do podobnego wyjazdu do Chorwacji, Egiptu czy Turcji. Na portalach biur podróży możemy znaleźć oferty tygodniowych wakacji za mniej niż 2000 zł od osoby. Oczywiście możemy znaleźć również droższe propozycje, w których dostajemy hotele o wyższym standardzie w lepszych lokalizacjach.

Kiedy jechać na wakacje do Włoch?

Wielkie włoskie wakacje
Wielkie włoskie wakacje

Włochy to kraj bogaty w atrakcje, z wielką różnorodnością. Dlatego czas wyjazdu powinien być dobrany zgodnie z celem podróży, oczekiwaniami i osobistymi preferencjami. Tak, zima to idealny czas dla wszystkich miłośników śniegu. Północne Włochy są pełne luksusowych kurortów i pięknych stoków narciarskich.

Wiosna i jesień to idealne pory roku na wypoczynek we włoskich kurortach i zwiedzanie włoskich atrakcji turystycznych. Jest to spokojniejszy czas z mniejszą liczbą turystów, ale sceneria jest równie piękna. Lato to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników słońca, piasku i lazurowych mórz.

Śródziemnomorski klimat rodzi najlepsze wina z włoskich winnic i oferuje wyśmienitą kuchnię, która przekona niejednego gościa. Planując kolejną podróż, weź pod uwagę wakacje na Sardynii, pizzę w Rzymie i przejażdżki gondolą w Wenecji. Włochy z pewnością Cię zachwycą.