piątek, 14 czerwca

Galaxy Tab S7 T870 – recenzja fenomenalnego urządzenia od Samsunga

Urządzenia mobilne już dawno przestały być sprowadzane do telefonów komórkowych (a obecnie smartfonów). Każdy z nich kojarzy je współcześnie również z tabletami. Jakiś czas temu do moich rąk trafił jeden z nich – tablet Samsung Galaxy Tab S7 T870. Z wypiekami na twarzy spojrzałem na odpowiedź Samsunga na niezawodnego iPada Pro. Czy jednak południowokoreańskiemu gigantowi udało się stworzyć godnego konkurenta dla urządzenia Apple’a? Jak wypada ten tablet przy codziennym jego użytkowaniu? Czy wreszcie warto go kupić? Te wszystkie kwestie postaram się poruszyć w mojej krótkiej recenzji.

Samsung Galaxy Tab S7 T870 – pierwsze wrażenia

Pierwsze wrażenie tuż po rozpakowaniu mojej paczki z tabletem Samsung Galaxy Tab S7 T870 było piorunujące. Urządzenie wygląda przepięknie, a po jego uruchomieniu jest tylko lepiej. Samo w sobie posiada niewielkich rozmiarów aluminiową ramkę okalającą ekran. Z tyłu z kolei to plastik – nie w taniej jego wersji, ale w tej, którą mogę określić mianem “premium”. Mimo, że nie do końca wiem, jak to wyjaśnić – po prostu jest inna w dotyku. Na grzbiecie tabletu znajduje się specjalny punkt, w który włożyć możemy magnetyczny rysik (nota bene obecny w zestawie). Na boku znajduje się również port USB-C oraz włącznik. W tablecie znalazło się też miejsce dla regulatora głośności, ale też na slot pamięci SD, dla zwiększania pamięci urządzenia.

Po odpaleniu tabletu moim oczom ukazał się obraz, którego nie widziałem nawet na niektórych wysokiej klasy monitorach. Bardzo wyrazisty, z idealnymi kontrastami. Wygląda spektakularnie, a w dodatku jest bardzo jasny. Idealny do oglądania filmów, przeglądania Internetu czy robienia czegokolwiek innego.

Sprawdź również:

 

Codzienne użytkowanie

Samsung Galaxy Tab S7 T870 bazuje na procesorze Qualcomm SDM 865 Plus, w związku z czym działa niesamowicie szybko – nawet przy dużej ilości otwartych w jego obrębie aplikacji. Oczywiście całość oparta jest na systemie Android, dzięki czemu kupując go na start dostaje się  dostęp do miliona aplikacji, znanych chociażby ze smartfonów. Sercem tabletu jest oczywiście ekran – tutaj jedenastocalowy, sprawdza się znakomicie. Pierwsze wrażenia z jego uruchomienia przedstawiłem powyżej, a teraz mogę potwierdzić – utrzymują się one również w bardziej długofalowej perspektywie. Pod względem wyświetlacza na podkreślenie zasługuje fakt, że tablet cechuje się bardzo wysoką częstotliwością odtwarzania (120Hz), co przyczynia się do jego płynności zarówno w każdej uruchamianej na nim aplikacji, jak i grze. 

W codziennym użytkowaniu najbardziej zwróciłem uwagę na świetną żywotność baterii, pozwalającą nawet na 15-godzinną pracę na największym obciążeniu. Przy okazjonalnym korzystaniu, możemy zapomnieć o codziennym ładowaniu tego urządzenia.

Na podkreślenie zasługuje również strona audio tego urządzenia – Samsung Galaxy Tab S7 T870 został wyposażony w aż cztery głośniki z Dolby Atmos. Zapewniają one trójwymiarowy przestrzenny dźwięk, który rzeczywiście jest słyszalny. Efekty za jego pośrednictwem można zmaksymalizować przy wykorzystaniu dodatkowych aplikacji zewnętrznych.

Plusy i minusy tabletu Samsung Galaxy Tab S7 T870

Tablet Samsung Galaxy Tab S7 T870 to tak właściwie prawie same plusy. Zacznę więc od wad, które dały mi się najbardziej we znaki. Przede wszystkim oficjalna klawiatura dedykowana temu tabletowi – moim zdaniem jej design mógłby być nieco bardziej przemyślany. Wiele niedoskonałości da się też dostrzec w trybie DeX, ale też w kamerach, zwłaszcza tych szerokokątnych (bardzo niska rozdzielczość). Na korzyść tego tabletu przemawia z kolei:

  • bezkonkurencyjny czas pracy na jednej baterii, który czyni to urządzenie jednym z najbardziej ekonomicznych i wygodnych;
  • piękny wyświetlacz o niespotykanym w tego typu urządzeniach odświeżaniu rzędu 120Hz, wyświetlający przepiękne kolory, bardzo wyraziste postaci i – po prostu – obraz najwyższej jakości;
  • bardzo elegancki, a jednocześnie nowoczesny design, dzięki któremu tabletu tego nie można się wstydzić – nawet wyjmując go w Starbucksie ;);
  • czytnik odcisku palca i rozpoznawanie twarzy – te technologie rzadko kiedy znajdują swoje zastosowanie w tabletach. W tym były dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Miłym i praktycznym, bo korzystałem z nich za każdym razem, gdy chciałem odblokować mój tablet.

Werdykt – czy warto go kupić?

Tablet Samsung Galaxy Tab S7 T870 jest urządzeniem pod wieloma względami imponującym. Muszę powiedzieć, że po wielu miesiącach testów mam o nim bardzo pozytywne zdanie – rzeczywiście sprawdza się w akcji, przez cały okres użytkowania działając praktycznie bezbłędnie. Jego design jest bardzo elegancki, a jednocześnie nowoczesny, a solidna bateria pozwala mu działać na tyle długo, że niejednokrotnie był moim towarzyszem na dłuższe podróże bez ładowarki. Choć wiele osób może się odbić od jego wciąż stosunkowo wysokiej ceny, moim zdaniem warto ją za niego zapłacić. Jest ona bowiem w pełni adekwatna do jakości. Wracając więc do stwierdzenia ze wstępu mogę śmiało powiedzieć, że tak – tablet ten jest godnym konkurentem dla iPada Pro konkurencyjnej marki.