sobota, 13 lipca

Apartamenty nad morzem sprzedaż

Apartamenty nad morzem sprzedaż: warto zdawać sobie sprawę z rosnącej liczby turystów nad polskim morzem – każdego roku ich liczba zwiększa się. Przyczyniły się do tego chociażby popularne bony, z których z powodzeniem można korzystać. W sezonie letnim ceny wynajmu są na tyle satysfakcjonujące, że właściciel jest w stanie osiągnąć atrakcyjne zyski. Dlaczego zakup apartamentu nad morzem jest opłacalny?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru apartamentu przeznaczonego pod inwestycję? https://marina-developer.pl/nowe-mieszkania-i-apartamenty-nad-morzem/ Jak prezentują się stopy zwrotu w przypadku wynajmu lokum nad morzem? Czy Świnoujście jest dobrym miejscem do zakupu apartamentu? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Dlaczego zakup apartamentu nad morzem jest opłacalny?

Apartamenty nad morzem sprzedaż
Apartamenty nad morzem sprzedaż

Apartamenty nad morzem sprzedaż to rozwiązanie, które często jest brane pod uwagę przez turystów. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ceny takowych nieruchomości w turystycznych miejscowościach są stosunkowo wysokie. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal możliwe jest znalezienie atrakcyjnych ofert w lokalizacjach oddalonych nieco od centrów miast. To, że okolica jest cicha i spokojna nie oznacza, że zakupimy apartament znajdujący się na odludziu. W wielu przypadkach jest to znacznie dogodniejsze miejsce, bowiem jest ciche, w porównaniu do głośnego i zatłoczonego centrum. Dodatkowo do atrakcji turystycznych jest dość blisko. Za najbardziej opłacalny uznaje się zakup nieco mniejszych nowych mieszkań https://marina-developer.pl/, najlepiej tych, które posiadają dwa pokoje. Jest to świetna przestrzeń dla znajomych lub całej rodziny z dziećmi. Cena jest przystępna zarówno dla osoby kupującej, jak i tej wynajmującej. Jeśli weźmiemy pod uwagę średnią cenę za metr kwadratowy, a także cenę wynajmu, to na podstawie prostych obliczeń jesteśmy w stanie wywnioskować, że koszt inwestycji zwróci się w okresie krótszym niż 10 lat. Wbrew pozorom nie jest to długi okres, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak duże zyski jesteśmy w stanie osiągnąć w przyszłości. W każdej chwili apartamenty nad morzem mogą zostać sprzedane, dlatego ryzyko niepowodzenia jest niewielkie. Zakup takiej nieruchomości jest w sposób szczególny opłacalny, jeśli posiadamy wolne środki, jednocześnie zdecydujemy się na niewielki metraż i mniejszą, równie atrakcyjną lokalizację.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru apartamentu przeznaczonego pod inwestycję?

W praktyce największe znaczenie ma lokalizacja. Dopiero jeśli ustalimy, jaka będzie najlepsza, to możemy przejść do pozostałych kwestii. Przykładowo znaczenie ma bliskość do restauracji, plaży, sklepów, punktów rozrywki. Przydatny jest także dostęp do parkingu. W końcu turyści w zdecydowanej większości przypadków korzystają z samochodu, dlatego też istotne jest, aby nie było problemem z zatrzymaniem pojazdu. Dobrze, jeśli w okolicy znajduje się również coś innego niż plaża – przykładem jest chociażby las, który okaże się strzałem w dziesiątkę dla miłośników biegania lub spacerów. Apartamenty nad morzem sprzedaż powinny zatem mieć doskonałą lokalizację. Dodatkowym aspektem jest wyposażenie – im bardziej bogate, tym lepiej. Należy porównywać jednak pomiędzy sobą poszczególne propozycje i przeanalizować, która możliwość będzie dla nas najbardziej korzystna. Pamiętajmy, że inwestycja powinna zwrócić się w stosunkowo krótkim czasie, a w pewnym momencie zaczniemy osiągać satysfakcjonujące zyski.

Jak prezentują się stopy zwrotu w przypadku wynajmu lokum nad morzem?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że standardowe mieszkania nad morzem artykuly24.wroclaw.pl/apartamenty-nad-morzem-sprzedaz/ mają powierzchnię od 35 do 60 metrów kwadratowych. Co ciekawe, cena za jeden metr kwadratowy często wynosi tyle, co w dużych miastach, do których zaliczyć możemy Warszawę, Poznań, Katowice. Dodatkowo należy pamiętać, że stawki każdego roku rosną. W praktyce oznacza to, że inwestycje w takie nieruchomości są jeszcze bardziej opłacalne. Wynajęcie kilkuosobowego apartamentu za dobę to około 400-600 złotych przychodu. Mieszkanie możemy kupić za około 400 000 zł. Oznacza to, że inwestycja powinna zwrócić się po około 8 latach. Większe mieszkania kosztują nieco więcej, w konsekwencji czas, po którym zakup mieszkania się zwróci, będzie dłuższy, co warto mieć na uwadze.

Czy Świnoujście jest dobrym miejscem do zakupu apartamentu?

Jednym z najlepszych miast turystycznych nad morzem jest Świnoujście. Jest to jedna z nielicznych miejscowości, w której nowe mieszkania sprzedają się w błyskawicznym tempie. Wiodącą dziedziną gospodarki w tym przypadku jest oczywiście turystyka. Miasto ma duży potencjał co do rozwoju. Jest to spowodowane położeniem geograficznym, piękną plażą, różnorodnością akwenów, zróżnicowaniem przyrodniczym. Co więcej, w Świnoujściu są również liczne walory uzdrowiskowe- mowa o morskim klimacie, mineralnych surowcach leczniczych. Właśnie dlatego apartamenty nad morzem sprzedaż w takiej lokalizacji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Każdego roku wybiera się tam wielu turystów w celu spędzenia urlopu.