piątek, 14 czerwca

Usługi pralnicze w hotelu czy na zewnątrz

Właściciele hotelów nierzadko są w kropce… Nie wiedzą bowiem, jak rozwiązać ten temat. Co jest lepsze? Własna pralnia i samodzielne zajmowanie się tym tematem? A może pomoc zewnętrznych firm, które świadczą te usługi nie od dzisiaj? Dowiedz się o plusach i minusach obu tych opcji.

Pranie w hotelu – poznaj charakterystykę sługi pralnicze w hotelu czy na zewnątrz

Niektórzy finalnie wybierają założenie własnej pralni. Jakie są najważniejsze plusy związane z wykonaniem tego ruchu? Na pewno własna pralnia przemysłowa to możliwość lepszego kontrolowania całego procesu. Osoby odpowiedzialne za to zadanie wiedzą, co np. w danym momencie dzieje się z ręcznikami, czy pościelami hotelowymi itd. Wszystko jest na miejscu, dlatego można liczyć na oszczędność czasu. Tylko jednak pod pewnym warunkiem. Wszystko musi być dokładnie zaplanowane, a potem tak samo przeprowadzone w praktyce. Jeśli bowiem te punkty nie będą spełnione, to może być… zupełnie na odwrót.

Wydaje się jednak, że pranie bezpośrednio na miejscu, w hotelu, to jednak mimo wszystko dużo więcej mankamentów. Chodzi m.in. o to, że założenie takiego punktu usługowego nie jest proste. Musisz posiadać odpowiednie miejsce. W przepisach jest zaś jasno określone, że pralnia przemysłowa ogólnie powinna mieć minimum 50 metrów kwadratowych. Dodatkowo trzeba wyodrębnić kilka pomieszczeń. Chodzi nie tylko o właściwe miejsce, gdzie będzie odbywało się pranie. Ta sprawa dotyczy także lokalizacji na toaletę, pomieszczenia socjalnego, czy magazynu na środki chemiczne itp. Nie każdy hotel może sobie na to pozwolić. Gdyby nawet taka opcja wchodziła w grę, to i tak trzeba liczyć się z wieloma innymi formalnościami do załatwienia. M.in. muszą być bardzo dokładnie, starannie zamontowane rozmaite instalacje (wodno-kanalizacyjna, sprężonego powietrza, czy elektryczna)… Ogólnie urządzenie i wykończenie takiego miejsca sporo kosztuje. A przecież trzeba jeszcze wydać pieniądze na pralki przemysłowe, magle, czy stoły do prasowania. Spore wydatki są związane także ze środkami chemicznymi, które muszą być co jakiś czas wymieniane na nowe.

Zlecanie usług zewnętrznym firmom – plusy i minusy

A może lepszym wyborem będzie wybór profesjonalnej firmy, która na co dzień świadczy usługi pralnicze? Zdecydowanie tak. W końcu odchodzą problemy np. odnoszące się do wyboru lokalizacji, jej zaaranżowana, urządzenia oraz tak samo wykończenia. A to spore oszczędności czasu. Wspominaliśmy, że własna pralnia to kontrola nad tym, co dzieje się np. z pościelą hotelową. To fakt, ale jeśli wybierzesz profesjonalne firmy, to również nie masz się czego obawiać na tej płaszczyźnie. Możesz zatem zaoszczędzić na pewno sporo czasu, nerwów oraz finalnie pieniędzy. Na rynku jest spora konkurencja. A duża rywalizacja przekłada się na atrakcyjne warunki finansowe. Zresztą hotele zlecają do wyprania dość spore liczby rzeczy. A w związku z tym można oczywiście liczyć na pewne rabaty. W ten sposób finalne warunki finansowe są jeszcze bardziej atrakcyjne, niż mogło wydawać się na samym początku. Do powyższych argumentów warto jeszcze dodać jeden. Samo pranie nie jest takie proste. Do wykonywania tego zadania trzeba posiadać odpowiednie umiejętności. Nie tylko teoretyczne, ale tak samo praktyczne. Osoby odpowiedzialne za wykonywanie na co dzień takich czynności muszą np. wiedzieć, jakich środków chemicznych używać itd. Poza tym liczy się posiadanie nowoczesnego sprzętu. Takiego, który będzie np. posiadał rozmaite programy. Fachowcy muszą dobrać te opcje do konkretnych rzeczy, które mają być wyprane. Liczy się także użycie odpowiedniej jakości (w stosownych proporcjach) środków chemicznych (proszki, płyny, czy wybielacze). Jeśli zatem komuś zależy na optymalnych efektach, to warto zdecydować się na profesjonalne firmy, które zajmują się na co dzień tym tematem.

Jak wybrać nowoczesne firmy świadczące usługi pralnicze?

Nie da się ukryć, że o wiele więcej zalet ma po swojej stronie wybór nowoczesnej firmy świadczącej usługi pralnicze. Dużo osób się o tym przekonuje. Jak jednak wybrać w praktyce takie właśnie podmioty? Przede wszystkim warto selekcjonować spośród firm lokalnych. Dzięki temu można np. błyskawicznie uporać się z załatwieniem wszelkich formalności. A usługi także będą wykonywane nie tylko fachowo, ale także dość szybko. W czasie wyboru skoncentruj się tylko na dość doświadczonych firmach. Nie wybieraj podmiotów, które dopiero startują. Wszak to zawsze jest jednak wielka niewiadoma. Warto zatem stawiać na firmy doświadczone i zarazem posiadające dobre opinie. Należy się z nimi zapoznać. Jeśli raz dobrze wybierzesz, to potem będziesz na tym cały czas korzystał. Wszystko będzie bowiem wykonywane szybko, dokładnie i bezpiecznie (np. w kontekście jakości tkanin) itd. Co jeszcze oferują eksperci? Okazuje się, że nie tylko samo pranie. Fachowcy gwarantują także transport. Dzięki temu na głowach osób z hotelu jest znacznie mniej obowiązków. Dodatkowo eksperci od tej branży wykonują prasowanie, składanie i pakowanie. Wszystko jest także bardzo dokładnie zabezpieczone na czas transportu.