sobota, 13 kwietnia

Moc w niewielkim kuponie

Każdy miał styczność z niewielkim kolorowym papierkiem, pozwalającym uzyskać rabat w sklepie. Świat jednak posuwa się do przodu i coraz więcej kuponów ma charakter czysto internetowy. Koniecznie zapoznaj się z możliwościami, jakie dają rewelacyjne kupony promocyjne online, niezależnie od tego czy jesteś konsumentem, czy też posiadasz własną firmę i chcesz wykorzystać kupony, jako narzędzie marketingowe? 

Gdzie zaczyna się żywot kuponu?

Kupony są bardzo ważną częścią strategii marketingowej i cenowej. Dobrze wdrożone na rynek, potrafią znacząco podnieść wyniki sprzedażowe, co pozytywnie przekłada się na zyski firmy. Przedsiębiorstwa wprowadzające systemy kuponów i rabatów, robią to najczęściej w odpowiedzi na rozmaite potrzeby, wynikające ze starannie przeprowadzonego badania rynku oraz licznych analiz. Kupony są rozdawane na rozmaitych eventach, dołączone w pakiecie do innego produktu lub usługi (nierzadko komplementarnych z danym produktem/usługą), a także stanowią one nagrodę dla “zaufanych klientów”, którzy robią duże i regularne zakupy w danym sklepie. W takim przypadku naliczane są punkty, które następnie można zamienić na określone rabaty. Kupony są swego rodzaju przynętą na klienta, na której on sam może bardzo skorzystać. Pozwalają one nie tylko zachęcić do zakupu – pomagają budować wizerunek marki. Każdy lubi dostawać prezenty. A jaki lepszy prezent może dać firma niż dobrze trafiony rabat?

Promocje wchodzą do internetu 

Rozwój branży sklepów internetowych znacząco wpłynął na kształt dzisiejszego handlu. Praktycznie wszystko zamawia się teraz zdalnie. Nic więc dziwnego, że w końcu zaczęły pojawiać się internetowe wersje kuponów. Kupony rabatowe online to rewelacyjna sprawa zarówno dla sprzedawcy, jak i dla jego potencjalnego klienta. Koszt stworzenia takiego kuponu jest praktycznie żaden. Kuponem jest wygenerowany kod. Sprzedawca tworzy serię takich kodów i udostępnia je klientom. Oczywiście istnieje możliwość okraszenia takiego kodu odpowiednią, miłą dla oczu grafiką, ale nie jest to wcale konieczne. Dla klienta taka forma jest o tyle wygodna, że nie musi on trzymać takiego taloniku w postaci fizycznej. Kupon rabatowy spoczywa na mailu i może zostać użyty w każdej chwili, przed wygaśnięciem ważności. Należy także wspomnieć, że kupony rewelacyjnie sprawdzają się do pozyskiwania list mailingowych. Mnóstwo firm zachęca Cię do skorzystania z newslettera w zamian za rabat, który rychło masz otrzymać na maila. Czasami takie rabaty związane z rejestracją w newsletterze potrafią być naprawdę duże.

Kupony promocyjne online mogą zachęcić skutecznie klienta do zwiększenia skali zakupów w danym sklepie. Sprzedawca może zaoferować klientowi korzystny układ, wynagradzając określoną kwotę wyłożoną przez klienta, rabatem na kolejne produkty.

Przykładowo:

Pan Marek kupuje w internecie części do komputera. Cenowo opłaca mu się kupić części w różnych sklepach i złożyć samodzielnie. Dowiaduje się natomiast, że firma X oferuje kupon rabatowy w zamian za nabycie produktów po określonej cenie łącznej lub za złożenie całej stacji roboczej. Klient rozważy zakup całości sprzętu u firmy X, nawet gdyby całościowo miało kosztować to drożej.

Wyprzedaj produkt

Jeżeli jesteś sprzedawcą i masz problem ze sprzedaniem określonej grupy produktów lub wieszczysz takową przeciwność losu, warto zwrócić się ku możliwości stworzenia kuponów promocyjnych. Mogą one ściągnąć klientów do tej grupy towarów, do której samodzielnie by się nie przekonali. Kupony promocyjne online to naprawdę rewelacyjne narzędzie w rękach zręcznego handlowca i warto korzystać z możliwości, które dają. Stworzenie kuponu jest naprawdę szybkie i wystarczy do tego jedynie chwila poświęconego czasu, a korzyści mogą być ogromne. Wiele serwisów obsługujących sklepy internetowe daje zautomatyzowaną, dostępną dla wszystkich użytkowników, możliwość tworzenia kuponów. Wystarczy kilka kliknięć! Warto rozważyć skonsolidowanie kuponów rabatowych w obrębie aplikacji mobilnej. Jest to praktyczna forma, z której wielu klientów lubi korzystać.

Łowcy kuponów

Sprytni klienci potrafią oszczędzić naprawdę wiele pieniędzy za sprawą umiejętnego korzystania z kuponów promocyjnych online. Tradycjonaliści zbierają rabaty zarówno papierowe, jak i te internetowe samodzielnie, a następnie taktycznie wykorzystują je w sklepach. Nowoczesnym sposobem na pozyskiwanie oraz operowanie kuponami jest korzystanie ze specjalistycznych serwisów. Istnieje cała masa stron internetowych oraz aplikacji mobilnych, które zbierają rozmaite atrakcyjne kupony z różnych źródeł i podają informacje o nich użytkownikom. Warto mieć zainstalowaną w telefonie chociaż jedną z takich aplikacji. Regularne powiadomienia pozwolą Tobie, konsumencie, racjonalniej gospodarować swoimi zasobami finansowymi. Oprócz “informacyjnych” aplikacji, pozwalających zdobywać wiedzę o dostępności konkretnych rabatów, doskonałą opcją mogą okazać się meta-aplikacje obsługujące aplikacje rabatowe konkretnych sklepów i pozwalające na zarządzanie kuponami promocyjnymi online. Jak widać, kupony promocyjne to korzystny temat dla każdego . Z całego serca zachęcamy do korzystania z nich!