wtorek, 28 maja

Jakie kursy potrzebujemy do stylizacji paznokci ?

Na polskim rynku, jak grzyby po deszczu wyrastają nowe salony kosmetyczne. Duża część polskich kosmetyczek, rozpoczynając swoją przygodę z branżą beauty, swoją działalność opiera na stylizacji paznokci. Z pozoru wydaje się to bardzo proste, w końcu każda kobieta potrafi malować i zdobić paznokcie. Jeżeli zagłębimy się jednak w stylizację paznokci nieco bardziej, od razu rzuci się nam w oczy fakt, jak skomplikowanym jest to procesem. Czy każda z nas może zostać stylistką paznokci?

 

Jak zostać stylistką paznokci?

Polskie prawo w żaden sposób nie reguluje tego kto może, a kto nie może zostać stylistą paznokci. W związku z tym, może nim zostać dosłownie każdy. Niezwykle ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie do tej pracy. Na  pierwszy rzut oka, w pracy stylistki nie ma nic skomplikowanego. Jeżeli przyjrzymy się jednak bliżej zauważymy, że stylistka to nie tylko malowanie paznokci. Na stylizację składa się również przygotowanie paznokcia do usługi. W tym celu, przy użyciu specjalistycznej frezarki stylistka musi delikatne sfrezować poprzednią stylizację w taki sposób, aby nie uszkodzić płytki klientki. Następnie przy użyciu innych frezów, powinna bardzo dokładnie opracować skórki. Jest to newralgiczna czynność, ponieważ to właśnie przy opracowywaniu skórek może dojść do uszkodzenia naskórka i krwawienia.
Profesjonalną stylistką paznokci może się więc zostać osoba, które posiada odpowiednie przeszkolenie oraz wiedzę na temat stylizacji. Potrzebna jest tu nie tylko wiedza praktyczna, która oczywiście jest bardzo ważna, ale również wiedza teoretyczna. Stylistka paznokci https://www.maxel-cosmetics.pl/stylizacja-paznokci-c-792_1.html powinna więc doskonale znać anatomię paznokcia, czy choroby i stany zapalne występujące na płytce paznokcia oraz wokół paznokcia.

Kursy manicure

Manicure to bardzo ogólne pojęcie, do którego możemy zaliczyć między innymi manicure tradycyjny, manicure hybrydowy, manicure kombinowany, manicure frezarkowy, czy przedłużanie paznokci. Każdy rodzaj manicure polega na czymś zupełnie innym i tym samym wymaga odpowiedniego szkolenia. Jaki kurs stylizacji paznokci będzie najlepszy na początek ? Najlepszy będzie kurs, na którym nauczymy się podstaw, czyli anatomii paznokcia i teorii stylizacji paznokci. Na szczęście wiedzę teoretyczną możemy zdobyć przy użyciu lektury internetowej. W internecie znajdziemy bowiem wiele kursów i szkoleń, które przygotują nas teoretycznie do zawodu.

Następnym etapem powinna być nauka pracy z frezarką. W dzisiejszych czasach zdejmowanie poprzedniej stylizacji i opracowywanie skórek pilnikiem, jest mało profesjonalne. Frezarka pozwala na znacznie szybszą i bardziej efektywną pracę. Wymaga jednak odpowiedniego przeszkolenia. Kolejnym kursem stylizacji paznokci, powinien więc być kurs manicure kombinowanego lub manicure frezarkowego. Jest to niezwykle ważne, aby stylistka używająca frezarki była odpowiednio przeszkolona. Pozwala to wyeliminować błędy, które mogą skutkować niebezpiecznym uszkodzeniem paznokcia.

Ważnym kursem jest również manicure hybrydowy. To właśnie na nam możemy nauczyć się bardzo dokładnego malowania paznokci lakierem hybrydowym. Lakier to jedno, ale ważne jest również przygotowanie i wykończenie. W tym celu nauczymy się odpowiedniego stosowania bazy pod lakier oraz topu, który odpowiedzialny jest za utwardzenie stylizacji. W przypadku kursu stylizacji paznokci, ważne jest to, aby nauczyć się malować hybrydą pod same skórki. Takie malowanie pozwala na znacznie dłuższe noszenie hybrydy, ponieważ odrost pojawia się zdecydowanie później.

Do wykonywania zawodu stylistki potrzebujemy jeszcze kursu zdobień. W dzisiejszych czasach kobiety są dość wymagające i jeden kolor na wszystkich paznokciach może się okazać niewystarczający. W tym celu warto wybrać się na kurs stylizacji, przygotowujący nas do malowania ciekawych zdobień. Bardzo ciekawe są również szkolenia, na których nauczymy się wykonywać zdobienia okolicznościowe, np. wielkanocne, czy bożonarodzeniowe.

 

Czy szkolenia internetowe są równie efektywne co stacjonarne?

W czasach pandemii duża część z nas, ceni sobie możliwość nauki zdalnej, przy pomocy internetu. Jakie kursy stylizacji paznokci możemy wykonać on-line? Niestety jedynie teorie. Ciężko będzie bowiem nauczyć się obsługi frezarki, opracowywania skórek czy malowania skomplikowanych zdobień, przez internet. Oczywiście, możemy zdobyć praktyczną wiedzę na ten temat, która z pewnością zaowocuje. Nie ma tu jednak mowy o szkoleniu, po których nasza ręka nabierze wprawy i nauczymy się poprawnego wykonywania tego zawodu.

W przypadku stylizacji paznokci to praktyka czyni mistrza. Ważne jest również ciągłe podnoszenie swoich umiejętności i trening. W tym celu nawet bardzo doświadczonym manicurzystkom potrzebne są kursy. Ponadto, branża beauty rozwija się bardzo prężnie i każda stylistka musi być na czasie oraz korzystać z nowych produktów. Jest to niezmiernie ważne, aby utrzymać wysoki jakość usług i być atrakcyjnym na rynku. Konkurencja jest bardzo dużo i warto wyróżniać się na jej tle. Kursy stylizacji paznokci pozwolą trzymać nasz przy aktualnych trendach.