sobota, 13 kwietnia

Jaki namiot na bankiet?

Jaki namiot na bankiet? Namioty bankietowe wynajem to usługa, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż przyjęcia organizowane w namiotach wyróżniają się na tle innych. W namiotach można zorganizować nie tylko przyjęcie komunijne, ale również wesele czy bankiet. Aby jednak bankiet był udany, nie wystarczy skorzystać z usługi namioty eventowe wynajem. Należy również postarać się o odpowiednie wyposażenie takiego namiotu. W przeciwnym bowiem razie mowy o udanej imprezie być niestety nie może. 

Zorganizuj krzesła i stoły

Jaki namiot na bankiet?
Jaki namiot na bankiet?

Jak już zaznaczono na wstępie, samo wynajęcie namiotu to zdecydowanie za mało. Jeśli chcemy cieszyć się udanym przyjęciem, należy również zadbać o odpowiednie wyposażenie namiotu. Przede wszystkim należy zorganizować właściwą przestrzeń dla biesiadników. W praktyce oznacza to chociażby wynajem stołów i krzeseł. Bez tego ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek udaną imprezę. Nie musimy korzystać rzecz jasna z prywatnych krzeseł. Z pomocą przychodzi bowiem wypożyczalnia stołów i krzeseł. Warto również zorganizować catering. Być może pomocna może okazać się także wypożyczalnia stołów cateringowych. Ciepłą wiosną oraz upalnym latem bankiet na pewno ma szansę się udać, pod warunkiem, że namiot będzie klimatyzowany. Konieczny okazuje się więc wynajem urządzenia klimatyzującego. Nie sposób nie zauważyć, że zimą oraz jesienią trzeba zaś ogrzać namiot. Na szczęście, z pomocą przychodzi nam wynajem nagrzewnic. Można rozważyć zarówno wynajem nagrzewnic olejowych jak i wynajem nagrzewnic elektrycznych. Nagrzewnice gazowe także przyjdą z pomocą. Warto więc zastanowić się nad tym, który rodzaj nagrzewnicy będzie dla nas najlepszy i na taki właśnie się zdecydować. Jeżeli impreza ma być taneczna, konieczne są parkiety taneczne. Na szczęście, parkiet taneczny również można wypożyczyć. Dzięki parkietom, goście biorący udział w bankiecie będą mogli bezpiecznie się bawić. Nierówna i niestabilna powierzchnia mogłaby bowiem przyczynić się do kontuzji i upadków. 

Jak udekorować namiot na bankiet?

Każdy organizator bankietu powinien zastanowić się nie tylko nad tym, jak wyposażyć namiot, ale i nad tym, jak go udekorować. Jest to wbrew pozorom niezwykle istotne. Przede wszystkim należy rozważyć, jak wielką powierzchnię mamy do ozdobienia. Im więcej gości planuje przyjść na bankiet, tym większego namiotu potrzebujemy. Im większy zaś namiot, tym kosztowniejsze będą dekoracje. Nie należy jednak rezygnować z ozdabiania namiotu, bo ciężko będzie wówczas stworzyć klimat odpowiedni do zabawy. Bankiety zazwyczaj są eleganckimi przyjęciami. Warto byłoby więc postarać się o stylowe dekoracje. Można wykorzystać zarówno balony jak i kolorowe girlandy. Sprawdzą się również kwiaty, zarówno te świeże jak i sztuczne. Świeże kwiaty cięte warto poustawiać przede wszystkim przy stołach, na których zasiądą goście. Jeżeli chodzi zaś o kwiaty sztuczne, można przyozdobić nimi także sufit oraz ściany namiotu. Ponadto, kwiaty sztuczne nadają się do udekorowania krzeseł. 

O czym jeszcze należy pamiętać organizując bankiet w namiocie?

Jeżeli interesuje nas bankiet w namiocie, należy zastanowić się nie tylko nad jego wyposażeniem oraz dekoracjami. Niezmiernie ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Nabiera ono szczególnego znaczenia po zapadnięciu zmroku. Warto zastanowić się nad tym, czy chcemy, aby impreza odbywała się w półmroku czy w świetle. Jeżeli kusi nas półmrok, warto wykorzystać piękno świec. Należy jednak umieszczać je w obudowanych świecznikach. W przeciwnym bowiem razie, ryzyko wzniecenia pożaru w namiocie jest naprawdę spore. Ponadto, należy również zadbać o wynajem barów oraz o wynajem recepcji. Recepcja przyda się szczególnie wtedy, gdy na bankiet ma przyjść duża liczba gości. Wówczas osoba na recepcji będzie mogła sprawdzić zaproszenia przybywających osób. Należy także zorganizować obsługę przyjęcia. Konieczne jest wynajęcie obsługi kelnerskiej. Doskonale byłoby również zadbać o lokalizację namiotu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się bankiety w otoczeniu bujnej przyrody. Warto więc umieścić namiot w miejscu, które będzie atrakcyjne pod względem wizualnym. Udać mogą się zarówno imprezy nad morzem jak i imprezy w pobliżu gór. Ponadto, można zorganizować bankiet na kwiecistej łące. Należy jednak pamiętać o dopełnieniu wszelkich kwestii formalnych. Jeśli chcemy umieścić namiot na działce nienależącej do nas, należy postarać się o odpowiednie pozwolenie. Nie sposób zaprzeczyć temu, że impreza w namiocie ma pewne minusy. Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że mogą pogorszyć się warunki pogodowe. Żadna prognoza pogody nie dam nam gwarancji co do tego, że w dniu przyjęcia będzie świeciło słońce. Jeżeli organizujemy imprezę w zimie, może przyjść śnieżyca. Wówczas należy zadbać o miejsce, w którym goście będą mogli zostawić swoje zaśnieżone płaszcze i kurtki. W lecie należy liczyć się z możliwością gwałtownej burzy czy ulewy. Jeżeli warunki pogodowe nie będą ekstremalne, bankiet w namiocie powinien się jednak udać. W skrajnych przypadkach konieczne może okazać się jednak przełożenie imprezy.