wtorek, 28 maja

Co to jest pensjonat?

Co to jest pensjonat? Pensjonat jest obiektem noclegowym, który posiada minimum 7-8 pokoi. Dzięki temu właściciel zachowuje kameralny charakter swojego miejsca. Mała ilość gości to przede wszystkim mniejsza anonimowość, rodzinna atmosfera i domowy wikt, którego zazdroszczą większe obiekty takie jak hotele sieciowe czy pracownicze. Miejsce tego typu jest zazwyczaj przyjazne dla rodzin z dziećmi oraz zwierząt, które można zabrać ze sobą na urlop. Ponadto domowej i wysokiej jakości całodzienne wyżywienie to kolejny aspekt, który zdaje się podnosić standard miejsca wybranego na dłuższy pobyt urlopowy.

Dlaczego warto wybierać takie miejsca na urlop?

Agroturystyka jest zazwyczaj kojarzona z miejscem, gdzie panuje rodzinna atmosfera oraz są dostępne domowe wygody, które mamy u siebie w domu. Ponadto takie miejsca są zazwyczaj umiejscowione na uboczu, więc warto mieć na podorędziu samochód, który nas dowiezie we wskazane miejsce. Jeśli posiadamy dzieci oraz sami jesteśmy miłośnikami zwierząt to często takie miejsca są również siedliskiem, w którym bytują również zwierzęta takie jak ptaki ozdobne, konie czy wszelkiej maści domowe zwierzęta, którymi możemy się otaczać w swoich domach. Dlatego jeśli zależy nam na dodatkowych aktywnościach jak styczność ze zwierzętami, możliwość odbycia przejażdżek na końskim grzbiecie warto poszukać takiego pensjonatu, który nam to zapewni.

Co to jest pensjonat?

Ponadto wspierając tego typu miejsca pomagamy polskiej gospodarce, która ostatnimi czasy znalazła się na krawędzi zapaści gospodarczej. Dzięki poluzowanym obostrzeniom hotele, pensjonaty i obiekty noclegowe odżyły, co zdecydowanie dobrze wpłynie na rozwój turystyki krajowej i regionalnej. Urlop w miejscu tego typu to również odpoczynek na łonie natury, z dala od zgiełku miejsce. Myśli w takim obiekcie pensjonatowym sprawia, że zwalniamy, nigdzie się nie śpieszymy i w pełni korzystamy z walorów tego miejsca pod względem wypoczynkowym. Pensjonat to często również udogodnienie w postaci prywatnych łazienek w każdym pokoju – dzięki podwyższanym ciągle standardom każdy z gości ma możliwość użycia łazienki jako prywatnej przestrzeni, w której można doprowadzić się do porządku.

Czym charakteryzują się mniejsze obiekty noclegowe z walorami agroturystycznymi?

Jak już wcześniej wspomniano – miejsce to jest wyposażone w wiele udogodnień, które nie tylko uprzyjemniają pobyt w takim miejscu, ale też podnoszą standard obiektu. Właściwie wiele z tych dodatkowych udogodnień już na stałe wpisało się w krajobraz hotelarski i pensjonatowy. Dzięki postępowi technologicznemu pensjonaty zazwyczaj mają dostępny Internet z darmowym wifi o szybkiej przepustowości. Ponadto dodatkowym udogodnieniem jest zazwyczaj możliwość konsultacji obiadów oraz pozostałych posiłków jeśli jesteśmy osobami lub z osobami towarzyszącymi, które wymagają osobnej diety (np. wegetariańskiej lub bezglutenowej) Takie rozwiązanie to dodatkowy plus, którego jeszcze w wielu obiektach hotelowych nie wprowadzono.

Ponadto pensjonat to miejsce, gdzie możemy ze swobodą rozmawiać z innymi gośćmi, którzy przebywają obecnie w takim miejscu. Miejsce to idealne jest dla zwolnienia swojego codziennego rytmu życia, co zazwyczaj nie jest możliwe  codziennym dniu. Otaczające nas sprawy związane z pracą czy sprawami urzędowymi przestają nas jakby dotyczyć. 

Hotel vs pensjonat – czym się różnią i na co zwracać uwagę?

Wbrew pozorom te dwa miejsca znacznie różnią się od siebie. Już na pierwszy rzut można stwierdzić, że umiejscowienie obiektów hotelowych jest przede wszystkim nastawione na podmiejskie i miejskie tereny, gdzie podróżujący mogą z łatwością i praktycznie od ręki zarezerwować pokój na nocleg urlopowy. Przede wszystkim trzeba sprawdzać standardy, które oferuje nam hotel i pensjonat. Dzięki dogłębnemu researchowi i porównaniu możliwości cenowych oraz standardu obu typu obiektów możemy wybrać ten najlepszy. Internetowe wyszukiwarki oraz serwisy hotelarskie, które mają w swojej bazie niezliczoną ilość miejsc noclegowych oferują zazwyczaj możliwość zaznaczenia standardów, których szukamy w opcjach na nocleg urlopowy.

Pensjonat w malej miejscowości to ponadto idealna okazja do spotkań z regionalnymi zwyczajami, kuchnią i kulturą. Będąc w hotelu mamy możliwość wybrania odpowiedniego hotelu w wybranym przez siebie budżecie. W pensjonatach natomiast jest to nieco mniejsza ilość pokoi, a więc i wybór jest bardziej ograniczony. Ponadto ważną kwestią jest również umiejscowienie obiektu, w którym zamierzamy nocować. Pensjonaty nierzadko są umieszczone pod miastem lub na totalnej wsi, gdzie trzeba dojechać publiczną komunikacją podmiejską lub bezpośrednio samochodem. Hotele czy hostele natomiast są tak powszechne, że nawet będąc przejazdem pokój możemy zarezerwować od ręki, bez wcześniejszej rezerwacji.

Wypoczynek w pensjonacie to idealna forma spędzenia urlopu nie tylko w rodzinnym gronie. Na taki wyjazd warto zdecydować się gdy szukamy miejsca, cichej przystani, w której moglibyśmy zebrać myśli. Nawet osoby podróżujące w pojedynkę potrzebują czasem przystanąć, przemyśleć swoje dotychczasowe życie i osiągnięcia. Dlatego jeśli sobie cenimy spokój, brak zgiełku dochodzący z pokojów obok to zdecydowanie warto przemyśleć tę formę noclegu. Pensjonat to takie miejsce, gdzie właściciel obiektu z chęcią zajmuje się gośćmi pod względem wyżywienia czy dbania o ich komfort, więc nie musimy obawiać się o kwestię całodziennego wyżywienia. Urlop to idealny moment