sobota, 13 lipca

Co musimy wiedzieć o ubezpieczeniach OC?

Każdy z nas wie doskonale, że ubezpieczenia OC są obowiązkowe w naszym kraju. Za jazdę bez ważnej polisy OC otrzymujemy mandat i mamy cały szereg różnych nieprzyjemności. Co jak co, ale nie kupujmy byle jakiego ubezpieczenia OC. Przeanalizujmy oferty i wybierzmy dla siebie odpowiednią ofertę na cały rok jazdy.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC (jak już zostało powiedziane) jest obowiązkowe. Gdy zatrzymuje nas policja do rutynowej kontroli, to jesteśmy zobowiązani do posiadania prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz właśnie ważnego ubezpieczenia. Ubezpieczenie składa się z kilku elementów. Tylko jedno jest jednak obowiązkowe. To właśnie jest ubezpieczenie OC. Dodatkowym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie AC oraz NNW. Możemy także osobno ubezpieczyć szyby w oknach w samochodzie czy też opony. Wszystko może się wydawać potrzebne. Ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Najczęściej wykupują je właściciele nieco nowszych samochodów, które są jeszcze całkiem dużo warte. Wiadomo, że z każdym rokiem nasze auto staje się mniej wartościowe. Musimy być tego pewni. Nie mamy co do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości.

Gdzie kupić ubezpieczenie OC?

Wydawać by się mogło, że kwestia zakupu ubezpieczania OC nie jest jakąś specjalną filozofią. Pomimo tego wiele osób zastanawia się nad takimi podstawami jak kwestia tego – gdzie kupić ubezpieczenie OC i ubezpieczenie OCP https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/piotrkow-trybunalski/ ? Możliwości jest przynajmniej kilka.

Wiele osób przepada za załatwieniem całości w sieci. Jest to możliwe. Wystarczy, że mamy dostęp do Internetu i odpowiedni sprzęt, jak na przykład telefon komórkowy, tablet czy też komputer. W sieci są dostępne różnego rodzaju porównywarki, które zrzeszają ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Po wpisaniu podstawowych informacji zarówno o samochodzie (marka, model, rok produkcji, typ, miejsce garażowania i tym podobne), jak i także o sobie (wiek kierowcy, okres posiadanego prawa jazdy, ilość dotychczasowych wypadków i tym podobne) otrzymujemy różnego rodzaju oferty. Wystarczy, że przeanalizujemy te, które wydają się najrozsądniejsze i wszystkie procedury załatwimy właśnie przez Internet. Tenże sposób wydaje się najrozsądniejszy.

Drugim sposobem jest bardziej klasyczny sposób, a więc załatwienie formalności w punkcie obsługi klienta stacjonarnym. Co jak co, ale podczas jednej wizyty na pewno uda nam się podpisać umowę, wykupić ubezpieczenie i dopytać jeszcze o wszelkie pojawiające się możliwości. Co więcej musimy wiedzieć, że zawsze możemy bezpośrednio porozmawiać z fachowcem. Jednak w sieci mamy pewnego rodzaju ograniczenia.

Dokładnie tak samo wygląda sprawa z przedstawicielem danej firmy ubezpieczeniowej. Chodzi o agenta ubezpieczeniowego. Wygląda to jednak w ten sposób, że agent ubezpieczeniowy przyjeżdża do nas, a my nigdzie nie musimy się udawać.

Każdy z nas wybierze dla siebie najlepsze rozwiązanie. Zwykle jest tak, że młode osoby załatwiają formalności w sieci, a nieco starsze raczej w punktach stacjonarnych. Są jednak od tego pewne wyjątki i nie możemy wszystkie ujednolicać. Pamiętajmy o tym doskonale.

Tańsze i droższe ubezpieczenia OC

Wydawać by się mogło, że ubezpieczenia OC są dostępne w jednej kwocie. Nic bardziej mylnego. Ubezpieczenia OC występują w różnych cenach. Co ciekawe jeden ubezpieczyciel respektuje dane zniżki czego rezultatem jest dużo niższa cena, a inny podbija cenę do góry. Oczywiście chcielibyśmy trafić do tego pierwszego. Jednak każde ubezpieczenie OC ma te same warunki. W związku z tym możemy tutaj śmiało pokusić się o porównywanie cen. Rozsądny jest wybór najtańszej polisy.

Na pewno jednak nie opłaca się zwracać uwagi jedynie na cenę w momencie, gdy interesuje nas nie tylko ubezpieczenie OC https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ac-samochodu-ciezarowego-i-dostawczego/warszawa/, ale jeszcze dodatkowe ubezpieczenia jak ubezpieczenie NNW, ubezpieczenia AC czy też ubezpieczenie opon i szyb. Wówczas cena może się naprawdę znacznie różnić. W takiej sytuacji porównajmy sobie konkretne pakiety. Bardzo często może być tak, że po prostu dokładają kilkadziesiąt złotych możemy otrzymać pakiet zdecydowanie bardziej rozbudowany, który dużo bardziej nam się przyda i możemy w razie jakiegoś nieprzewidzianego wypadku liczyć na dużo większe wsparcie. Co jak co, ale pieniądze w formie odszkodowania są tutaj niezmiernie ważne. Śmiało możemy powiedzieć, że są najważniejsze.

Konkretne ubezpieczenie powinniśmy wybrać mając na uwadze kwestie tego gdzie jeździmy, ile jeździmy czy też nawet gdzie parkujemy samochód oraz jakie ma on zabezpieczenia. To wszystko ma wpływ na to jakie konkretne ubezpieczenie OC oraz AC powinniśmy wybrać. Na pewno sobie z wyborem tym poradzimy. Co więcej na pewno możemy także liczyć na pomoc fachowca w postaci doradcy w punkcie ubezpieczeniowym stacjonarnym, jak i także w sieci. Nigdy nie zostajemy z konkretnej wyborem sami. Wsparcie specjalisty w tym temacie jest nieocenione. Na pewno spojrzenie na wszystko profesjonalnym okiem jest bardzo ważne. Musi to jednak być osoba niezależna, a niepracująca dla danego ubezpieczyciela. Wówczas może to być osoba nie do końca z nami szczera.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/